Jak doradca finansowy pomoże pozyskać kredyt dla firmy?
Wiemy, jak złożone jest prowadzenie biznesu i jak wiele czynników trzeba brać pod uwagę, by odnieść sukces.
Dobierając właściwy kredyt dla firmy, nasi doradcy finansowi również biorą pod uwagę wszystkie te czynniki – plany rozwoju, sezonowość, rodzaj prowadzonej księgowości, branżę i wiele innych. Na tej podstawie określamy, jaka forma finansowania będzie dla Twojej firmy optymalna, a potem dobieramy najkorzystniejszą ofertę.
Bezpłatnie przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy procesu – pomagamy uzyskać wymaganą dokumentację, wypełniamy wnioski, negocjujemy warunki z bankiem i omawiamy zapisy umowy. Doradca kredytowy Amtrust z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa lub Trójmiasta udzieli Ci potrzebnego wsparcia. Obsługujemy kredyty firmowe również dla firm z innych miast. Napisz do nas!
Nasi doradcy finansowi pomogą znaleźć tani kredyt dla firmy
Nasi doradcy finansowi pomogą Ci otrzymać kredyt dla deweloperów, kredyt inwestycyjny, kredyt gotówkowy, kredyt obrotowy, leasing pojazdów i leasing sprzętu oraz ubezpieczenie. Oferujemy również kredyty dla IT i kredyty dla lekarzy. Wszystkie usługi doradców finansowych są bezpłatne. Wykonujemy czynności zamiast pracowników banków więc nasze wynagrodzenie pokrywają instytucje finansowe.
Porównamy aktualne oferty kilkudziesięciu instytucji finansowych – banków, firm leasingowych, towarzystw ubezpieczeniowych. Następnie przygotujemy przejrzysty ranking kredytów dla firm. Z pomocą zaufanego doradcy finansowego znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie!
Finansowanie dla firm
Usługi doradcy kredytowego Amtrust Group z zakresu kredytów dla firm.
Kredyt firmowy umożliwi Ci sfinansowanie różnych wydatków związanych z prowadzonym biznesem. Przedstaw nam potrzeby i plany swojej firmy, a znajdziemy optymalne rozwiązanie, dzięki któremu pozyskasz kapitał na dogodnych warunkach.
Kredyt obrotowy to produkt, którym bez potrzeby okazywania bankowi faktur sfinansujesz bieżące wydatki w firmie i w ten sposób poprawisz jej płynność finansową. Występuje w kilku formach. Pomożemy Ci wybrać tę optymalną i niedrogą.
Masz pomysł, jak rozwinąć firmę i wzmocnić jej pozycję rynkową, ale brakuje Ci kapitału na realizację projektu? Sfinansujesz go kredytem inwestycyjnym. Pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę i przejść wszystkie formalności.
Leasing to elastyczna i o wiele bardziej dostępna niż kredyt forma finansowania wydatków inwestycyjnych w firmie. Przyniesie Twojemu przedsiębiorstwu korzyści podatkowe. Pomożemy Ci odnaleźć się w gąszczu ofert i wybrać tę najlepszą.
Leasing dla branży medycznej
Dzięki współpracy z kluczowymi firmami leasingowymi i ponad 20-letniemu doświadczeniu naszych doradców finansowych od leasingu jesteśmy w stanie, jako nieliczni na rynku, zaproponować unikatowe rozwiązania.
Specjalną, uproszczoną ofertę leasingu dla firm, kierujemy do przedstawicieli branży medycznej.
Kredyt dla dewelopera
Nasi doradcy finansowi przygotują dostosowaną do potrzeb ofertę kredytu dla firm deweloperskich. Niezależnie od tego, czy jesteś małym, czy dużym deweloperem, z nami zrealizujesz inwestycje w nieruchomości komercyjne oraz budynki mieszkalne. Kwoty kredytu dla dewelopera i warunki kredytowania ustalane są indywidualnie. Pomożemy Ci w realizacji odważnych pomysłów.
Kredyt firmowy
Do prowadzenia działalności gospodarczej poza cechami osobowościowymi i pomysłem na biznes niezbędny jest kapitał. Gdy środki własne okażą się niewystarczające, staniesz przed koniecznością sięgnięcia po źródła zewnętrzne. Jednym z nich może być kredyt dla firmy.
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje kredytów firmowych: obrotowy i inwestycyjny. Najważniejszymi czynnikami, które je odróżniają, są: przeznaczenie, dostępność, wielkość, sposób spłaty.
Obrotowym kredytem firmowym możesz sfinansować wydatki bieżące, np. koszty administracyjne, wynagrodzenia pracowników, faktury za towar. Tak naprawdę wykorzystasz go na dowolny cel.
Tego typu finansowanie z reguły nie wymaga przedstawiania w banku specjalnych zabezpieczeń. Relatywnie łatwo je pozyskasz, ale z tym bywa różnie...
Kredyty odnawialne najczęściej są uruchamiane w rachunku bieżącym firmy i przybierają postać linii debetowej. To sprawia, że spłaca się je na bieżąco. Każdy wpływ na konto spółki pomniejsza zadłużenie i zwiększa dostępne środki przyznane w ramach umowy.
Inwestycyjne kredyty firmowe mają ściśle określone przeznaczenie. Służą realizacji przedsięwzięć, od których zależy rozwój Twojego biznesu, np. zakup czy leasing samochodu, maszyny, urządzenia, oprogramowania.
Do tego rodzaju finansowania zalicza się też kredyt hipoteczny, dzięki któremu kupisz lokal pod działalność albo wybudujesz nowy magazyn czy zakład produkcyjny. Kredytem inwestycyjnym możesz również pokryć koszty szkolenia kadry.
Pieniądze z tego źródła zdobywa się trudniej. Przy dużych kwotach należy wnieść wkład własny oraz przedstawić w banku biznesplan i analizy opłacalności. Trzeba też dokumentować każdy wydatek.
Kredyt inwestycyjny udostępniany jest na osobnym rachunku. Spłata odbywa się w tradycyjny sposób, czyli w comiesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych.
Formalności przy kredycie firmowym
Zanim bank podejmie decyzję kredytową, poprosi Cię o dokumenty. Jakie? To zależy od przeznaczenia środków i wielkości kredytu.
Doradca finansowy będzie potrzebował:
-
dokumenty finansowe, czyli np. KPiR (księgowość uproszczona), bilans i rachunek zysków i strat (pełna księgowość),
-
wyciąg z konta firmowego,
-
zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami i składkami,
-
inne – w zależności od rodzaju finansowania (np. akt notarialny, numer księgi wieczystej, dowód wniesienia wkładu własnego – w przypadku kredytu hipotecznego).
Na tej podstawie zostanie wyliczona Twoją zdolność kredytowa. Każda instytucja stosuje do tego własne algorytmy, przez co przy tych samych parametrach maksymalna kwota kredytu firmowego może być inna.To samo tyczy się dopuszczalnego okresu kredytowania, wysokości odsetek, prowizji i innych opłat okołokredytowych.
Jak widzisz, wszystko jest trochę skomplikowane. Nieodpowiednie decyzje i niewiedza mogą sprawić, że albo będziesz ponosić większe koszty obsługi zadłużenia, niż mógłbyś, albo w ogóle nie otrzymasz finansowania. A to zastopuje rozwój Twojego biznesu albo wywoła problemy z płynnością finansową.
Ale ten negatywny scenariusz nie musi nastąpić!
Możesz zwiększyć swoje szanse na niedrogi i dopasowany do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa kredyt firmowy. Jak? Starając się o niego z naszym doradcą finansowym.
Umów się na spotkanie w biurze lub online. Taka rozmowa do niczego nie zobowiązuje. Pomożemy Ci bezpłatnie.
Doradca kredytowy w Łodzi, Trójmieście i Warszawie dla firm:
-
wyliczy Twoją zdolność kredytową dokładniej niż kalkulatory internetowe, co sprawi, że będziesz mógł z większą pewnością planować przyszłe działania,
-
przeanalizuje kondycję finansową Twojego przedsiębiorstwa i realnie oceni szanse na przyznanie finansowania, a Ty dowiesz się, na czym stoisz,
-
przedstawi oferty najbardziej pasujące do Twojej sytuacji i oczekiwań, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze,
-
pomoże załatwić wszystkie formalności związane z uruchomieniem kredytu, a Ty będziesz mógł skupić się na biznesie.
Kredyt obrotowy
Prowadząc działalność gospodarczą, doskonale wiesz, jak wygląda rzeczywistość w biznesie. Nie zawsze otrzymujesz należności na czas. Zalegający z płatnościami kontrahenci, nieprzewidziane wydatki i inne czynniki mogą sprawić, że będziesz potrzebować pieniędzy z zewnątrz, by zachować płynność finansową.
Na czym polega kredyt obrotowy?
Środki na bieżące funkcjonowanie możesz pozyskać z kredytu obrotowego. To jedna z odmian kredytu firmowego. Jego istota polega na tym, że każdy wpływ na Twój rachunek firmowy zmniejsza zadłużenie i zwiększa pulę dostępnych środków.
To bardzo elastyczne źródło finansowania. Możesz nim pokrywać najróżniejsze wydatki, np. pensje pracowników, czynsz za biuro, wadium przetargowe, rachunki za media, paliwo, fakturę za towar i wiele innych. Możesz też przeznaczyć środki na spłatę innego zobowiązania, które zaciągnąłeś na gorszych warunkach.
Wyjątek stanowi nieodnawialny kredyt obrotowy, który bank udostępnia na osobnym rachunku. Spłacasz go w tradycyjny sposób, czyli w comiesięcznych ratach. Możesz finansować nim tylko określone kategorie wydatków, które musisz potwierdzać fakturami.
W ramach kredytu obrotowego do wyboru masz:
-
kredyt odnawialny (kredyt w rachunku bieżącym),
-
kredyt nieodnawialny (na osobnym rachunku),
-
debet w koncie firmowym,
-
wielocelową linię kredytowa (jedna umowa reguluje kilka produktów kredytowych),
-
krótkoterminowy kredyt kasowy.
Do kredytu obrotowego można też zaliczyć kartę kredytową i faktoring.
Zwykle obrotowy kredyt dla firm udzielany jest na rok. Później możesz go przedłużyć.
Z tego źródła pozyskasz relatywnie niewielkie środki. Z drugiej strony banki nie wymagają ustanawiania specjalnych zabezpieczeń. Przeważnie do podjęcia decyzji kredytowej potrzebują takich dokumentów jak:
-
wyciąg z konta firmowego,
-
dokumenty finansowe, np. KPiR,
-
zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami i składkami na rzecz organów publicznych.
W przypadku kredytu nieodnawialnego tych formalności jest nieco więcej.
Jeśli nie masz czasu na samodzielne analizowanie ofert i nie chcesz przepłacić, zgłoś się do doradcy kredytowego Amtrust. Spotkanie – tak w biurze, jak i online – do niczego Cie nie zobowiązuje, a może przyspieszyć wypłatę środków.
W dodatku kredyt obrotowy zaciągnięty z pomocą eksperta będzie dla Ciebie tańszy. W końcu to my na bieżąco śledzimy rynek i wiemy, które banki mają w danym czasie najlepsze stawki, najmniejsze wymagania i nie robią przeszkód w przyznawaniu wsparcia finansowego podmiotom z określonych branż.
Kredyt inwestycyjny
W każdej dziedzinie wypracowanie zysku wymaga najpierw dokonania inwestycji. By rozwinąć swoją firmę, zdobyć przewagę nad konkurencją, musisz ponieść szeroko rozumiane nakłady. Poza Twoją kreatywnością (pomysłem, jak chcesz zarobić), odwagą i czasem najważniejszy jest kapitał.
To on, a właściwie jego niedobór, bardzo często stanowi przeszkodę w realizacji planów przez właścicieli biznesów. Z tego powodu wiele potencjalnie zyskownych projektów nie wychodzi poza fazę planowania. Inne są przerywane z powodu braku pieniędzy.
Jednak nie musi tak być!
Doradca finansowy dla firm pomoże Ci zdobyć środki na rozwój przedsiębiorstwa. Ich źródłem może być kredyt inwestycyjny.
To szczególny rodzaj kredytu dla firm. Służy on sfinansowaniu konkretnego przedsięwzięcia biznesowego, który warunkuje wzmocnienie pozycji rynkowej firmy czy podniesienie jakości świadczonych usług.
Takim zadaniem może być np. zakup urządzenia, maszyny, środka transportu albo licencji, budowa fabryki, termomodernizacja istniejącej siedziby (np. montaż paneli słonecznych), nabycie gruntu pod magazyn, opłacenie szkolenia. W związku z tym kredyt inwestycyjny przybiera różną postać, np. kredytu hipotecznego, celowego, samochodowego albo leasingu.
Z tego powodu jego uzyskanie jest nieco czasochłonne i sformalizowane. By go otrzymać, będziesz potrzebować zabezpieczenia i biznesplanu. Na tej podstawie bank oceni szanse powodzenia projektu i ponoszone ryzyko.
Do wniosku trzeba załączyć kilka dokumentów wydawanych przez organy państwowe. Chodzi m.in. o zaświadczenie o niezaleganiu z daninami publicznoprawnymi czy warunki zabudowy. Później należy dostarczyć faktury potwierdzające poniesione nakłady.
Brzmi skomplikowanie? Nie szkodzi!
U nas otrzymasz konkretne wsparcie na każdym etapie starań i obsługi kredytu firmowego specjalnego przeznaczenia.
Doświadczony doradca kredytowy dla firm Amtrust:
-
oceni biznesplan i pomoże go skorygować tak, by zyskał przychylność kredytodawców,
-
wyliczy rzeczywistą zdolność kredytową przedsiębiorstwa,
-
wyjaśni, od czego zależą koszty kredytu firmowego i ile wynoszą,
-
porówna dostępne oferty kredytów inwestycyjnych,
-
uczuli przedsiębiorcę, na co powinien uważać, zaciągając kredyt dla firm w konkretnej instytucji,
-
podpowie, gdzie i jak skompletować dokumenty,
-
doradzi wybór najbardziej optymalnego rozwiązania (niekiedy koszt finansowania schodzi na dalszy plan, bo priorytetem jest dostęp do kapitału albo elastyczność banku w kwestii zmiany warunków umowy).
Leasing
Jednym ze sposobów finansowania Twoich wydatków inwestycyjnych może być leasing, który stanowi połączenie kredytu i dzierżawy. Wg podstawowego podziału wyróżnia się leasing operacyjny i finansowy.
Leasing polega na tym, że w zamian za miesięczny czynsz możesz rozporządzać przedmiotem umowy, który pozostaje własnością firmy go użyczającej. Po upływie czasu wskazanego w kontrakcie możesz – za ustaloną w nim kwotę – wykupić użytkowany środek trwały czy wartość niematerialną.
W przeciwieństwie do kredytu firmowego leasing jest bardziej dostępny i zwykle mniej sformalizowany. Co prawda przed zawarciem umowy przejdziesz badanie kondycji finansowej, ale nie będziesz musiał dostarczać biznesplanu ani dokumentów wskaźnikowych.
Leasing przyniesie Ci także korzyści podatkowe. W przypadku leasingu operacyjnego wszystkie wydatki z nim związane (poza amortyzacją) stanowią Twój koszt uzyskania przychodu. Ponadto możesz odliczyć VAT od raty leasingowej.
W leasingu finansowym Twoim kosztem są tylko odsetki od raty. W zamian możesz korzystać z odpisów amortyzacyjnych i umieścić finansowany przedmiot w swojej ewidencji.
Leasing ma również ten plus, że nie obciąża Twojej zdolności kredytowej. Zatem jeśli masz ambitne plany rozwojowe, możesz równocześnie korzystać z tradycyjnej formy finansowania biznesu, czyli kredytu dla firm.
Co możesz sfinansować w leasingu? Wbrew pozorom – bardzo wiele.Oprócz pojazdów z naszym wsparciem wyleasingujesz nieruchomości, maszyny czy urządzenia medyczne, np. fotele stomatologiczne i sprzęt używany w gabinetach medycyny estetycznej.
Dlaczego jeszcze miałbyś skorzystać z leasingu za pośrednictwem Amtrust?
-
Oszczędzisz czas na zbieranie ofert i ich analizę. Z uwagi na mnogość dostawców nie jest to łatwe. Bez wprawy w tej materii niektóre aspekty oraz sama istota leasingu mogą Ci umknąć. Niska prowizja nie przesądza o atrakcyjności danego rozwiązania. Dla Ciebie istotny może być inny parametr, np. wielkość opłaty inicjalnej, koszt ubezpieczenia czy wartość wykupu.
-
Otrzymasz rzetelny przegląd rynku. Dobrze znamy branżę. Współpracujemy ze wszystkimi największymi firmami leasingowymi.
-
Poznasz plusy i minusy dostępnych możliwości. W przeciwieństwie do banków i towarzystw leasingowych nie jesteśmy związani tylko jedną propozycją. Uczciwie przedstawiamy wady i zalety konkretnej oferty. W razie potrzeby rozwiejmy wszystkie Twoje wątpliwości. Żadnego z Twoich pytań nie pozostawimy bez odpowiedzi. Chcemy bowiem wesprzeć Cię w wyborze najbardziej optymalnej dla Ciebie opcji.
-
Szybko znajdziesz najkorzystniejsze rozwiązanie. Doradcy kredytowi Amtrust wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas analizowania umów leasingowych. Dzięki temu są w stanie szybko znaleźć ofertę, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim preferencjom, oczekiwaniom i sytuacji finansowej.